baner-stronaomnie_kopiaRWElZ

Każdy basen dostępny w naszej ofercie jest łatwy i szybki w montażu. Po zakupie basenu dostarczamy do Państwa gotową niecę oraz niezbędne akcesoria i oprzyrządowanie.

Montaż basenu składa się z kilku podstawowych etapów, które spróbujemy Państwu przybliżyć.

Staranne wykonanie etapów zagwarantuje Państwu wieloletnie użytkowanie basenu.

Montaz_01

Montaz_02

1. WYKOPANIE DOŁU – Należy wyznaczyć miejsce na basen, po czym na podstawie rysunku technicznego wykopać dół o gabarytach nieco większych od wymiarów niecki basenowej (około 20 cm więcej z każdej strony).

Montaz_03

2. PŁYTA POD BASEN – Na dnie wykopu najlepiej wykonać wylewkę betonową, aby basen stał na stabilnym podłożu. Wylewka grubości około 10-15 cm, beton B20, zbrojona mata druciana do wylewek. Należy pamiętać o wypoziomowaniu płyty. Na tak przygotowanym gruncie rozkładamy Styrodur grubości około 5-10 cm. Będzie to równa podstawa pod basen, a także izolacja, dzięki której unikniemy strat ciepła od płyty.

Montaz_04

3. WSTAWIENIE BASENU – Osadzenie basenu w wykopie – niezbędne do tego będzie wynajęcie niewielkiego dźwigu lub HDS. Po wstawieniu na płytę należy dokonać ostatecznego sprawdzenia poziomów i ustawienia niecki względem ogrodu.

Montaz_05

4. OBSYPYWANIE SCHODÓW i ZEWNĘTRZNYCH ŚCIAN BASENU – Wykonanie solidnej podsypki pod schodami i na zewnątrz basenu to warunek długotrwałego korzystania z basenu. Podsypkę, czyli zaprawę z piachu i cementu o proporcjach 4:1, należy umieścić w taki sposób, aby ściany i każdy schodek były szczelnie podsypane na całej swojej powierzchni, tak aby nie było wolnej przestrzeni.

Montaz_06 (2)

5. MONTAŻ ORUROWANIA – Montujemy instalację hydrauliczną basenu. Połączenie elementów modułu filtrującego z basenem.

Montaz_07 (1)

6. NALEWANIE WODY – Nalewamy około 20-30 cm wody do basenu.

Montaz_08 (1)

7. WYKOŃCZENIE – Brzeg i otoczenie basenu wykańczamy według własnego uznania, np. kamienie brzegowe, deska kompozytowa, płytki, kostka brukowa itp.

ŻYCZYMY UDANEGO MONTAŻU!

schemat

Prawidłowo wykonany montaż zgodnie z naszą instrukcją gwarantuje wieloletnie, bezawaryjne używanie basenu.