baner-stronaomnie_kopiaRWElZ

Każdy basen dostępny w naszej ofercie jest łatwy i szybki w montażu. Po zakupie basenu dostarczamy do Państwa gotową niecę oraz niezbędne akcesoria i oprzyrządowanie.

Montaż basenu składa się z kilku podstawowych etapów, które spróbujemy Państwu przybliżyć.

Staranne wykonanie etapów zagwarantuje Państwu wieloletnie użytkowanie basenu.

Montaz_01

Montaz_02

1. WYKOPANIE DOŁU – Należy wyznaczyć miejsce na basen, po czym na podstawie rysunku technicznego wykopać dół o gabarytach nieco większych od wymiarów niecki basenowej (około 20 cm więcej z każdej strony).

Montaz_03

2. PŁYTA POD BASEN – Na dnie wykopu najlepiej wykonać wylewkę betonową, aby basen stał na stabilnym podłożu. Wylewka grubości około 10-15 cm, beton B20, zbrojona mata druciana do wylewek. Należy pamiętać o wypoziomowaniu płyty. Na tak przygotowanym gruncie rozkładamy Styrodur grubości około 5-10 cm. Będzie to równa podstawa pod basen, a także izolacja, dzięki której unikniemy strat ciepła od płyty.

Montaz_04

3. WSTAWIENIE BASENU – Osadzenie basenu w wykopie – niezbędne do tego będzie wynajęcie niewielkiego dźwigu lub HDS. Po wstawieniu na płytę należy dokonać ostatecznego sprawdzenia poziomów i ustawienia niecki względem ogrodu.

Montaz_05

4. MONTAŻ ORUROWANIA – Montujemy instalację hydrauliczną basenu. Połączenie elementów modułu filtrującego z basenem.

Montaz_07 (1)

5. OBSYPYWANIE SCHODÓW i ZEWNĘTRZNYCH ŚCIAN BASENU – Wykonanie solidnej podsypki pod schodami i na zewnątrz basenu to warunek długotrwałego korzystania z basenu. Podsypkę, czyli zaprawę z piachu i cementu o proporcjach 4:1, należy umieścić w taki sposób, aby ściany i każdy schodek były szczelnie podsypane na całej swojej powierzchni, tak aby nie było wolnej przestrzeni. Najważniejsze jest dokładne obsypanie schodów. Dopiero po tym można przejść do obsypywania zewnętrznych ścian basenu.

Montaz_06 (2)

6. NALEWANIE WODY – Nalewamy około 20-30 cm wody do basenu. Następnie obsypujemy ściany 20-30cm podsypki. Czynności te powtarzamy na zmianę do wypełnienia basenu wodą i całkowitego obsypania basenu.

Montaz_08 (1)

7. WYKOŃCZENIE – Brzeg i otoczenie basenu wykańczamy według własnego uznania, np. kamienie brzegowe, deska kompozytowa, płytki, kostka brukowa itp.

ŻYCZYMY UDANEGO MONTAŻU!

schemat

Prawidłowo wykonany montaż zgodnie z naszą instrukcją gwarantuje wieloletnie, bezawaryjne używanie basenu.