Ekskluzywne baseny ogrodowe

Posiadanie własnego basenu ogrodowego, który jest wkopany na stałe do naszego własnego przydomowego ogródka bardzo często same w sobie kojarzy nam się z ekskluzywnością. Choć domów z basenem cały czas przybywa to nadal nie jest to widok częsty w polskich warunkach.

Rozwój technologii sprawił, że na basen ogrodowy, może pozwolić sobie znacznie więcej osób. Oczywiście basen basenowi nie równy. Co więc możemy nazwać ekskluzywnym basenem ogrodowym?

Rodzaje basenów ogrodowych

Gdy podjęliśmy decyzję o zakupie basenu ogrodowego musimy wybrać jego rodzaj. Na rynku mamy dostępnych wiele różnych rodzajów konstrukcji basenów ogrodowych.Zaczynając od najprostszych, najtańszych konstrukcji dmuchanych, które mają swoje zalety jednakże z pewnością nie można nazwać ich ekskluzywnymi basenami ogrodowymi. Droższe baseny rozporowe mogą już pomieścić więcej osób niż najprostsze baseny dmuchane jednakże w dalszym ciągu są dosyć tanie i na pewno nie możemy o nich powiedzieć, że są ekskluzywne. Nieco bardziej trwałe, ale też droższe są baseny stelażowe. Mogę one osiągać już znacznie większe rozmiary i często ich trwałość pozwala na zabawę przez kilka sezonów.

Gdy myślimy o ekskluzywnych basenach ogrodowych to nie mamy raczej przed oczami tego rodzaju składanych basenów, których żywotność to zaledwie jeden bądź kilka sezonów. Z ekskluzywnością bardziej kojarzymy baseny wykopywane, które są na stałe umieszczone w naszym ogrodzie.

Baseny wkopywane

W tej kategorii także mamy kilka rodzajów basenów w tym: baseny betonowe, baseny poliestrowe i baseny polipropylenowe.

Baseny betonowe są bardzo solidne jednakże ich budowa jest kosztowna i trudna. Także utrzymanie takiego basenu wymaga wiele pracy i uwagi. Tych wad nie posiadają baseny poliestrowe i polipropylenowe. Są to gotowe baseny ogrodowe, które są szybkie i wygodne w montażu a także łatwe do utrzymania w czystości. Trwałość basenów poliestrowych i polipropylenowych może sięgać nawet kilkudziesięciu lat. Jeżeli myślisz, więc o zakupie basenu kojarzonego z ekskluzywnością, postaw na gotowy basen poliestrowy bądź polipropylenowy. Baseny wykopywane, montowane na stałe prezentują się rewelacyjnie.