Baseny BestPools ze względu na swoje właściwości przeznaczone są dla szerokiej gamy odbiorców. Idealnie nadają się do wnętrza prywatnego domu lub ogrodu, jak również do ośrodków użytku publicznego tj. pensjonatów, hoteli, szkół, etc. Baseny przydomowe to już nie tak odległe marzenia, ale mały luksus, na który może pozwolić sobie coraz więcej osób. Decydując się na budowę prywatnego basenu, nie tylko podkreślamy styl i charakter naszego domu czy jego otoczenia, ale także zapewniamy domownikom wypoczynek i relaks, bez potrzeby opuszczania domostwa.

Zastanawiasz się, ile wyniesie Cię roczny koszt utrzymania takiego basenu?

Jest to zależne od sposobu uzdatniania wody oraz ewentualnego zadaszenia basenu. W wypadku najczęściej stosowanej metody utrzymywania wody – chlorowania, koszty jednego sezonu dla basenu 5 x 2,75 x 1,30 m wynoszą około 300 PLN.

Może nie wiesz, gdzie umieścić basen?

Miejsce na basen wybieraj z rozwagą, pamiętając, iż późniejsze zmiany mogą być kłopotliwe. Basen zewnętrzny należy umieść w miejscu dobrze nasłonecznionym przez większą część dnia. Dzięki temu wykorzystasz promienie słoneczne do jego ogrzania. Podczas planowania umiejscowienia basenu nie zapomnij o strefach wypoczynku wokół niego, a także o przestrzeni na montaż ewentualnego zadaszenia dodatkowego.

Atrakcje wodne

Jeżeli chcemy uprzyjemnić chwile spędzone w basenie, istnieje możliwość zamontowania w nim wielu dodatkowych funkcji, zamawianych i montowanych według indywidualnych potrzeb Klienta. Niewątpliwą atrakcją w czasie zażywania kąpieli w basenie jest wytwarzanie tzw. sztucznej fali. Do celu tego służą urządzenia masażu wodnego np. ,,Tajfun” czy przeciwprąd typu ,,Jet”, które poprzez tworzenie silnego strumienia wody, dają możliwość płynięcia w miejscu lub masażu ciała. Poniżej przedstawiamy wybrane dodatki basenowe dostępne w naszej ofercie. W przypadku zainteresowania którymś z produktów bądź pytań prosimy o kontakt.

Jak dbać o basen?

To nic trudnego! Nasze baseny są bardzo proste w utrzymaniu. Z łatwością poradzisz sobie z tym sam, a na dodatek nie będzie Cię to kosztowało zbyt dużo czasu i pracy. Wystarczy, że dwa lub trzy razy w tygodniu zbadasz jakość wody – współczynnik pH i zawartość chloru w wodzie. Oprócz chemicznego uzdatniania wody basen należy czyścić również mechanicznie np. za pomocą odkurzacza, specjalnej szczotki oraz siatki do łowienia zanieczyszczeń. Czynność tą wykonujemy co najmniej raz w tygodniu lub doraźnie w razie potrzeby.

Jakiej wielkości powinien być basen?

Do mniejszych przestrzeni zalecamy baseny o wielkości do 5 x 2.75 m i o głębokości 1,30 m, które również są niedrogie. Idealny średni basen to 6,40 x 3,20 m o głębokość 1,55 m – przestronny i komfortowy dla większej rodziny, który zaskoczy wspaniałą relacją wartości użytkowej i ceny. Dla bardziej wymagającego i częstego użytkowania wskazane są baseny w rozmiarach: długość 7,4 m, szerokość ponad 3,20 m. Takie baseny prezentują się bardzo luksusowo w zestawie z płytkami basenowymi w wypadku basenów zewnętrznych lub tez z rynną przelewową i w pełni automatycznym sterowaniem w wypadku basenów wewnętrznych.

Jak uzyskać i utrzymywać temperaturę wody w basenie?

Podstawowym, najprostszym i najtańszym sposobem uzyskania zadanej temperatury wody w basenie są promienie słoneczne, które sprawią, że nasza kąpiel będzie o wiele bardziej przyjemna. By jednak utrzymać uzyskaną temperaturę bądź ją zwiększyć polecamy zastosowanie zadaszeń, przykryć solarycznych, kolektorów słonecznych, wymienników ciepła czy też podgrzewaczy wody dostępnych w naszej ofercie. Teraz już nic nie stoi nam na przeszkodzie, by korzystać z basenu nawet w niepogodne dni.

Gwarancja

Firma „BestPools” z siedzibą w Szydłowcu udziela 15 lat gwarancji na konstrukcję(szczelność ) basenu oraz 2 lata na lakier. Uszkodzenia mechaniczne nie są objęte gwarancją na produkt. O tym, czy basen podlega reklamacji, zadecyduje firma „BestPools”, oceniając zaistniałe szkody. Ocena dokonana będzie podstawie przesłanych materiałów (zdjęcia, opisy, filmy) a w uzasadnionych przypadkach lub po uzgodnieniu z klientem również na podstawie opinii bezstronnego eksperta, który po uprzednim obejrzeniu szkody, wyda ocenę czy basen spełnia wymogi reklamacji.
„Uprawnienia z tytułu gwarancji są bezwzględnie związane z prawem własności i powstają w momencie uregulowania wszelkich płatności związanych z dostarczonym towarem.”

Każdy basen oznaczony jest naklejką producenta zawierającą specjalny kod będący podstawą do rozpatrywania gwarancji i zawierający informacje na temat wykorzystanych do produkcji surowców.

Gwarancja montażu

Kupujący ma obowiązek sprawdzenia szczelności basenu i układu filtrującego w terminie 3 dni od dnia montażu basenu. Sprawdzenie szczelności polega na napełnieniu basenu wodą, uruchomieniu układu filtrującego oraz całego osprzętu i obserwacja czy basen jak i cały układ hydrauliczno filtracyjny jest szczelny. Cały proces należy wykonać raz i obserwować przez 3 dni pod rząd po napełnieniu wodą zespołu filtrującego. Każda ingerencja fizyczna inwestora lub osoby trzeciej w układ objęty gwarancją udokumentowany zdjęciami po montażu powoduje jej utratę.
Gwarant zastrzega sobie prawo do archiwizacji zdjęć z miejsca montażu w celu weryfikacji zasadności roszczenia.

Zastrzega się że firma nie odpowiada, za zniszczenia i zalania związane z warunkami egzoneracyjnymi.

WAŻNE:

Zabrania się pozostawiania włączonego układu filtrującego na okres dłuższy niż 24 godziny.
Nadto firma zaleca, aby system filtrujący był sprawdzany 1 raz dziennie, celem sprawdzenia wodoszczelności całego systemu.

Instrukcja BestPools

PRZECZYTAJ UWAŻNIE WSZYTKIE PUNKTY INSTRUKCJI I STOSUJ SIĘ DO NICH PODCZAS UŻYTKOWANIA NASZEGO PRODUKTU

  1. Wymagany jest stały nadzór osób dorosłych nad dziećmi i osobami niepełnosprawnymi.
  2. Zalecane jest odsunąć zbyteczne rzeczy i przedmiotu typu stoły, krzesła, zabawki które mogą przyczynić się do nieszczęśliwego wypadku.
  3. Należy zachować porządek w basenie oraz wokół niego, by nie dopuścić do upadku, poślizgnięcia się i co za tym idzie obrażeń ciała.
  4. Zabronione jest: nurkowanie, skakanie, ześlizgiwanie się do basenu, wspinanie na ścianki basenu.
  5. Zabrania się korzystania z basenu osobom: nietrzeźwym, po zażyciu narkotyków, leków.
  6. Zalecane jest unikanie pływania samemu.
  7. Przydatnym rozwiązaniem jest zainstalowanie barierek zabezpieczających wejście do basenu przed zwierzętami domowymi.
  8. W pobliżu basenu powinien znajdować się sprzęt ratunkowy w celu udzielenia natychmiastowej pierwszej pomocy oraz telefon aby w razie potrzeby wezwać pogotowie ratunkowe.
  9. Przed rozpoczęciem kąpieli należy zdjąć pokrywę basenową i nie przykrywać jej jeśli ktoś z niego korzysta.
  10. Należy dopilnować aby woda w basenie była zawsze czysta, a dno widoczne, aby nie dopuścić do wywołania chorób. Należy zachować wszystkie zasady higieny i nie pić wody basenowej!!!

 

BARIERKI ZABEZPIECZAJĄCE ORAZ POKRYWA, NIE MOGĄ ZASTĄPIĆ STAŁEGO I KOMPETENTNEGO DOZORU OSOBY DOROSŁEJ.

 

NIE ZASTOSOWANIE SIĘ  DO POWYŻSZYCH OSTRZEŻEŃ MOŻE SPOWODOWAĆ ZNISZCZENIE POSESJI, USZKODZENIE CIAŁA LUB NAWET ŚMIERĆ.