Dlaczego warto mieć basen ogrodowy?

Większość osób, posiadających dom marzy o własnym basenie ogrodowym. Jest to miejsce, które zapewnia relaks i dużą dawkę rozrywki, a także wpływa pozytywnie na jakość życia i zdrowie wszystkich domowników.

Istnieje wiele powodów, dla których warto mieć basen ogrodowy. W tym artykule dowiesz się jakie są najważniejsze powody posiadania własnego basenu ogrodowego, jakie są ich rodzaje a także jak ważna jest wytrzymałość basenów.

10 powodów, dla których wato mieć własny basen ogrodowy

 1. Relaks
  Jednym z najważniejszych powodów, dla których baseny ogrodowe cieszą się tak dużą popularnością jest błogi relaks. Nic tak nie odpręża po ciężkim dniu pracy jak kąpiel bez opuszczania własnej posesji. Orzeźwienie, które zapewnia basen ogrodowy wszystkim domownikom, rodzinie i znajomym (szczególnie w upalne dni) daje wytchnienie i przynosi ulgę.

  Dodatkowy osprzęt basenowy jak np. pompa ciepła BestPools jeszcze bardziej podnosi użyteczność naszego basenu. Masz ochotę na relaks w wodzie późnym wieczorem? Z własnym basenem ogrodowym to nic prostszego!

 2. Świetna zabawa!
  Własny basen ogrodowy jest świetnym miejscem do imprez na świeżym powietrzu w przydomowym ogrodzie. Basen daje niezliczone możliwości zabawy z dziećmi, rodziną czy przyjaciółmi. Wypoczynek w wodzie, wspólne pływanie, rożnego rodzaju gry czy choćby grillowanie przy basenie to niezapominanie chwile dla całej rodziny. Na rynku dostępne są różne rodzaje basenów ogrodowych nadających się idealnie do zabawy.

 3. Pełna prywatność
  Własny basen ogrodowy będzie świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie prywatność. W przeciwieństwie do ogólnodostępnych basenów publicznych z własnego kąpieliska możesz korzystać o każdej porze dnia i nocy bez tłumów czy kolejek. Prywatności, którą daje własny basen ogrodowy nie da się przecenić.

 4. Dbanie o zdrowie i kondycję
  Pływanie jest aktywnością, która świetnie angażuje wiele grup mięśniowych. Jest to kompleksowe ćwiczenie, które wpływa pozytywnie na wiele obszarów naszego zdrowia. Działa świetnie na poprawę wydolności krążenia, pomaga zrzucić zbędne kilogramy, wzmacnia mięśnie. Pływanie jest często zalecane przez rehabilitantów, gdyż pomimo wysiłku fizycznego nie obciąża nadmiernie stawów.

 5. Większa wartość nieruchomości
  Posiadanie własnego basenu ogrodowego to nie tylko prestiż, ale również podniesienie wartości naszego domu. Nawet jeżeli nie planujemy obecnie sprzedaży nieruchomości, taka inwestycja może znacznie zaprocentować w przyszłości. Dom z basenem, wyróżnia się, przyciąga wzrok potencjalnych nabywców. Taką nieruchomość zazwyczaj jesteśmy w stanie łatwiej sprzedać z większym zyskiem.

 6. Nauka pływania
  Przydomowy basen ogrodowy może stać się idealnym miejscem do nauki pływania dla naszych pociech. Już od najmłodszych lat możemy zacząć uczyć pływać nasze dzieci omijając przy tym kolejki na pływalni i oszczędzając czas na dojazd do basenu miejskiego. Pluskanie się w wodzie to dla dzieci dodatkowa frajda i zabawa a naukę pływania możemy również wzbogacić o sztuczną falę. Wystarczy zamontować przeciwprąd JET 75m3/h, który znajduje się w naszej ofercie, aby stworzyć warunki zbliżone do tych panujących w naturalnych zbiornikach.

 7. Indywidualne dopasowanie
  Oferowane przez nas baseny ogrodowe z łatwością możesz dostosować do własnych potrzeb, preferencji i wielkości ogrodu. Masz możliwość wyboru kształtu, koloru basenu a także rozmiaru.

 8. Koszty eksploatacji
  Baseny polipropylenowe jak również poliestrowe zaprojektowane i wyposażone są w zaawansowane systemy filtracji, co sprawia, że zbiorniki te są energooszczędne i łatwe w utrzymaniu w czystości. Ponadto prawidłowo zamontowany osprzęt basenowy może obniżyć koszty eksploatacji związane z użytkowaniem basenu.

 9. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu
  Posiadanie basenu ogrodowego zachęca i mobilizuje nas do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy większość z nas „relaksuje się” przed ekranem telefonu czy telewizora przebywając w zamkniętych pomieszczeniach. Kontakt z naturą to zdrowsze ciało i umysł.

 10. Wysoka wytrzymałość
  Baseny firmy BestPools charakteryzują się wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Na żywotność naszych basenów ma wpływ oczywiście również ich regularna konserwacja, właściwa pielęgnacja a także lokalizacja zbiornika i lokalny klimat.