Porady

Baseny BestPools ze względu na swoje właściwości idealnie nadają się do wnętrza prywatnego domu, ogrodu, jak również do ośrodków użytku publicznego tj. pensjonatów, hoteli, szkół, etc. Basen przydomowy to już nie tak odległe marzenie, lecz mały luksus, na który może pozwolić sobie coraz więcej osób. Decydując się na budowę prywatnego basenu, nie tylko podkreślamy styl i charakter naszego domu i ogrodu, ale także zapewniamy domownikom wypoczynek i relaks, bez potrzeby opuszczania domostwa.

Ile wyniesie Cię roczny koszt utrzymania takiego basenu?

Koszt utrzymania basenu zależny jest od jego wielkości, sposobu uzdatniania wody, ewentualnego posiadania zadaszenia basenu oraz zużytej energii niezbędnej do funkcjonowania osprzętu. Roczny koszt utrzymania waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Nie masz pomysłu, gdzie umieścić basen?

Wybór miejsca pod basen to kwestia warta rozważenia i przemyślenia, ponieważ ewentualne zmiany w przyszłości mogą być mocno kłopotliwe. Basen zewnętrzny należy umieścić w miejscu, które jest dobrze nasłonecznione przez większość dnia, co pozwoli nam wykorzystać je do ogrzania wody. Podczas planowania umiejscowienia basenu należy pamiętać o strefach wypoczynku wokół niego, a także o przestrzeni na montaż ewentualnego zadaszenia dodatkowego. Należy wziąć pod uwagę, że wykop basenu musi być zawsze większy od niego i niezbędne jest zaplanowanie miejsca na umieszczenie pomieszczenia technicznego na osprzęt basenowy.

Atrakcje wodne

Jeżeli chcemy uprzyjemnić chwile spędzone w basenie, istnieje możliwość zamontowania w nim wielu dodatkowych funkcji, zamawianych i montowanych według indywidualnych potrzeb Klienta. Niewątpliwą atrakcją w czasie zażywania kąpieli w basenie jest wytwarzanie tzw. sztucznej fali. Do celu tego służą urządzenia masażu wodnego np. przeciwprąd typu ,,Jet”, które poprzez tworzenie silnego strumienia wody, dają możliwość płynięcia w miejscu lub masażu ciała. Poniżej przedstawiamy wybrane dodatki basenowe dostępne w naszej ofercie. W przypadku zainteresowania którymś z produktów bądź pytań prosimy o kontakt.

Jak dbać o basen?

To nic trudnego! Nasze baseny są bardzo proste w utrzymaniu. Z łatwością poradzą sobie Państwo z tym samodzielnie, a na dodatek nie wymaga to zbyt dużo czasu i pracy. Wystarczy, że dwa lub trzy razy w tygodniu zbadają Państwo jakość wody – współczynnik pH i zawartość chloru w wodzie. Oprócz chemicznego uzdatniania wody basen należy czyścić również mechanicznie np. za pomocą odkurzacza, specjalnej szczotki oraz siatki do łowienia zanieczyszczeń. Czynność tą należy wykonać co najmniej raz w tygodniu lub doraźnie w razie potrzeby. W ofercie posiadamy również automatyczne roboty, które czyszczą ścianki, dno i lustro wody.

Jakiej wielkości powinien być basen?

Do mniejszych przestrzeni zalecamy baseny o wielkości do 5 x 2.75 m i o głębokości 1,30 m, które również są niedrogie. Idealny średni basen to 6,40 x 3,20 m o głębokość 1,55 m – przestronny i komfortowy dla większej rodziny, który zaskoczy wspaniałą relacją wartości użytkowej i ceny. Dla bardziej wymagającego i częstego użytkowania wskazane są baseny w rozmiarach: długość 7,4 m, szerokość ponad 3,20 m. Takie baseny prezentują się bardzo luksusowo w zestawie z płytkami basenowymi w przypadku basenów zewnętrznych lub tez z rynną przelewową i w pełni automatycznym sterowaniem w przypadku basenów wewnętrznych.

Jak uzyskać temperaturę wody w basenie?

Podstawowym, najprostszym i najtańszym sposobem uzyskania żądanej temperatury wody w basenie są promienie słoneczne, które sprawią, że nasza kąpiel będzie o wiele bardziej przyjemna. By jednak utrzymać uzyskaną temperaturę bądź ją zwiększyć polecamy zastosowanie zadaszeń, przykryć folii solarnej, kolektorów słonecznych, wymienników ciepła czy też podgrzewaczy wody dostępnych w naszej ofercie. Teraz już nic nie stoi nam na przeszkodzie, by korzystać z basenu nawet w niepogodne dni. Wodę w basenie można podgrzewać basenowymi pompami ciepła. W ofercie posiadamy specjalne pompy ciepła BestPools o mocy 9kW, 12kW oraz 14kW.

Gwarancja

Firma „BestPools” udziela 15 lat gwarancji na konstrukcję(szczelność ) basenu oraz 2 lata na kolor. Uszkodzenia mechaniczne nie są objęte gwarancją na produkt. O tym, czy basen podlega reklamacji, zadecyduje firma „BestPools”, oceniając zaistniałe szkody. Ocena dokonana będzie na podstawie przesłanych materiałów (zdjęcia, opisy, filmy) a w uzasadnionych przypadkach lub po uzgodnieniu z klientem również na podstawie opinii bezstronnego eksperta, który po uprzednim obejrzeniu szkody, wyda ocenę czy basen spełnia wymogi reklamacji. „Uprawnienia z tytułu gwarancji są bezwzględnie związane z prawem własności i powstają w momencie uregulowania wszelkich płatności związanych z dostarczonym towarem.”

Każdy basen oznaczony jest naklejką producenta zawierającą specjalny kod będący podstawą do rozpatrywania gwarancji i zawierający informacje na temat wykorzystanych do produkcji surowców. Osprzęt basenowy objęty jest gwarancją 24 miesięcy od dnia zakupu.

Defekt, niewidoczny w odległości 3m, nie podlega reklamacji.

WAŻNE:
Zastrzega się że firma nie odpowiada, za zniszczenia i zalania związane z warunkami egzoneracyjnymi.

Szczegółowe warunki gwarancji klient otrzymuje razem z dokumentami transakcyjnymi przy zakupie basenu.

Gwarancja montażu

Kupujący ma obowiązek sprawdzenia szczelności basenu i układu filtrującego w terminie 3 dni od dnia montażu basenu. Sprawdzenie szczelności polega na napełnieniu basenu wodą, uruchomieniu układu filtrującego oraz całego osprzętu i obserwacja czy basen jak i cały układ hydrauliczno filtracyjny jest szczelny. Cały proces należy wykonać raz i obserwować przez 3 dni z rzędu po napełnieniu wodą zespołu filtrującego. Każda ingerencja fizyczna inwestora lub osoby trzeciej w układ objęty gwarancją udokumentowany zdjęciami po montażu powoduje jej utratę.
Gwarant zastrzega sobie prawo do archiwizacji zdjęć z miejsca montażu w celu weryfikacji zasadności roszczenia.

Zastrzega się że firma nie odpowiada, za zniszczenia i zalania związane z warunkami egzoneracyjnymi.

WAŻNE:

Zabrania się pozostawiania włączonego układu filtrującego na okres dłuższy niż 24 godziny. Nadto firma zaleca, aby system filtrujący był sprawdzany 1 raz dziennie, celem sprawdzenia wodoszczelności całego systemu.

Defekt, niewidoczny w odległości 3m, nie podlega reklamacji.

Szczegółowe warunki gwarancji klient otrzymuje razem z dokumentami transakcyjnymi przy zakupie basenu.

Instrukcja BestPools

  1. W trakcie korzystania z kąpieli w basenie dzieci i osób niepełnosprawnych konieczny jest stały nadzór osoby dorosłych
  2. Zalecane jest, aby w pobliżu basenu nie znajdowały się zbyteczne rzeczy i przedmioty t.j stoły, krzesła,które mogą przyczynić się do spowodowania nieszczęśliwego wypadku
  3. Należy zachować porządek wokół basenu, by nie dopuścić do np. upadku z powodu poślizgnięcia się
  4. Zabronione jest: nurkowanie, skakanie, ześlizgiwanie się do basenu, wspinanie na ścianki basenu.
  5. Zabrania się korzystania z basenu osobom nietrzeźwym, będących pod wpływem środków odurzających
  6. Zalecane jest unikanie przebywania w basenie samemu
  7. Przydatnym rozwiązaniem jest zainstalowanie barierek zabezpieczających wejście do basenu np. zwierzętom domowym
  8. W pobliżu basenu powinien znajdować się sprzęt pierwszej pomocy w celu udzielenia natychmiastowej pomocy osobie poszkodowanej
  9. Przed rozpoczęciem kąpieli w basenie należy zdjąć pokrywę basenową i nie przykrywać basenu, jeśli ktoś z niego korzysta.
  10. Należy dopilnować, aby woda w basenie była zawsze czysta, a dno widoczne. Należy zachować wszystkie zasady higieny i nie spożywać wody basenowej!!!
BARIERKI ZABEZPIECZAJĄCE ORAZ POKRYWA NIE MOGĄ ZASTĄPIĆ STAŁEGO I KOMPETENTNEGO NADOZORU OSOBY DOROSŁEJ.

Baseny w 99% produkowane są ręcznie, wymiary mogą się różnić od 1 do 10 cm lub do 10% tolerancji dla każdego wymiaru.

Jak produkujemy?

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=3 sort_by=order order_by=desc show_search_box=0 search_box_width=180 image_column_number=4 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=280 thumb_height=210 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=1200 popup_height=800 popup_type=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=0 popup_info_always_show=0 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=https://web-dorado.com}