Wytrzymałe baseny ogrodowe

Własny basen ogrodowy daje olbrzymie możliwości spędzania wolnego czasu i mnóstwo zabawy. Na rynku dostępnych jest wiele typów basenów ogrodowych. Bez względu na to, który wybierzesz zapewne będziesz chciał, aby posłużył Ci przez wiele długich lat. Wytrzymałość basenu ogrodowego jest więc jednym z bardziej istotnych parametrów, na który warto zwrócić uwagę.

Wytrzymały basen ogrodowy, czyli jaki?

W zależności od rodzaju basenu, użytej technologii i producenta różnice w wytrzymałości produktów mogą być bardzo duże. Tani, dmuchany basen kupiony w popularnym markecie często posłuży jedynie przez kilka miesięcy, natomiast baseny poliestrowe czy polipropylenowe mogą służyć kilkadziesiąt lat.

Wytrzymałe baseny ogrodowe BestPools

Jakość wykonania i wytrzymałość naszych basenów od wielu lat jest jednym z priorytetów firmy BestPools. Chcemy, aby nasze produkty, służyły naszym Klientom bezawaryjnie przez bardzo długi czas. Nasze baseny ogrodowe wykonane są z kilkunastu warstw najlepszej jakości materiałów.
 1. Pierwsza warstwa żelkotu
 2. Druga warstwa żelkotu – zapobiegania osmozie.
 3. Pierwsza warstwa Vynilester – zapobiega osmozie.
 4. Druga warstwa zmodyfikowanego Vynilester + wzmocnienie.
 5. Powłoka Maty i żywicy konstrukcyjnej – 1 Warstwa.
 6. Powłoka Maty i żywicy konstrukcyjnej – 2 Warstwa.
 7. Powłoka Tkaniny i żywicy konstrukcyjnej.
 8. Struktura coremat (dno i schody)
 9. Profil metalowy (zabezpieczony przed korozją)
 10. Powłoka maty i żywicy konstrukcyjnej – IV warstwy
 11. Topcoat zabezpieczeniowa powierzchnię produktu. Chroni także produkt przez penetracją wody
 12. Sztywna pianka poliuretanowa, która dodaje wytrzymałości i izolację ścian bocznych.
Zastosowana nowoczesna technologia, własne wypracowywane latami procesy produkcyjne i doświadczony zespół fachowców, sprawiają, że baseny ogrodowe BestPools to jedne z najbardziej wytrzymałych produktów tego typu dostępnych na rynku.

Trudne warunki atmosferyczne

Warunki atmosferyczne w Polsce i innych krajach europejskich są bardzo zróżnicowane. Pierwszym niezwykle istotnym elementem są skraje temperatury. W naszym kraju w przeciągu roku wahania temperatur dochodzące do 60o C (+ 30o C w lato, - 30o C w zimę) nie są niczym niezwykłym. Do tego dochodzą silne dobowe zmiany temperatur wywoływane przez nietypowe zjawiska atmosferyczne, z którymi z uwagi na zmiany klimatu spotykamy się coraz częściej. Gdy temperatura otoczenia się zmienia różne materiały i tworzywa zachowują się w różny sposób. Wytrzymałe baseny ogrodowe produkowane przez BestPools bez problemu wytrzymują nawet najbardziej skrajne temperatury. Oczywiście basen ogrodowy poza sezonem musi zostać odpowiednio przygotowany i zabezpieczony (szczególnie przed wodą, która mogłaby zamarzać).

Kolejnym niekorzystnym czynnikiem oddziaływującym na basen jest promieniowanie słoneczne. Silne słońce w przeciągu lat potrafi uszkodzić nie jedną powierzchnię. Takie promieniowanie może wpływać nie tylko na sam kolor, ale także na strukturę materiału i właściwości produktu. Wytrzymały basen ogrodowy BestPools jest zaprojektowany w ten sposób, aby radzić sobie dobrze z długotrwałym promieniowaniem UV. Specjalnie dobrane materiały i powłoki ochronne sprawiają, że nawet po wielu latach eksploatacji nasze baseny ogrodowe, które były w odpowiedni sposób konserwowane nie tracą swoich właściwości z powodu silnego słońca.

Wysokie temperatury w basenach ogrodowych niskiej jakości mogą przyczyniać się do odkształceń. Deformacja dna albo ścian wpływa nie tylko na estetykę, ale także na ogólną wytrzymałość basenu ogrodowego. Dlatego też tak dużą uwagę przykładamy do odpowiedniego zabezpieczenia naszych produktów przed takimi niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Stosowane przez nas płyty polipropylenowe zapewniają dużą odporność na wysokie temperatury i promieniowanie ultrafioletowe.

Nawet 15 gwarancji! Czy to możliwe?

Jeżeli podczas wyboru idealnego basenu ogrodowego kierujesz się także jego wytrzymałością to przeglądając oferty różnych producentów zwróć uwagę na zakres i czas trwania gwarancji. Warunki będą często znacznie różniły się u różnych producentów basenów ogrodowych, więc czas nie powinien być jednym wyznacznikiem.

Firma BestPools gwarantuje swoim Klientom najwyższą jakość zakupionych produktów. Zamawiając basen ogrodowy w BestPools otrzymasz, aż 15 letnią gwarancję na szczelność basenu poliestrowego i aż 11 lat na szczelność basenu polipropylenowego (więcej informacji o tych basenach znajdziesz tutaj: baseny poliestrowe, baseny polipropylenowe). Oferujemy tak długą gwarancję z uwagi na fakt, że nasze baseny są naprawdę bardzo wytrzymałe. Nie udostępniamy naszym klientom procedur naprawy basenów, gdyż nie przewidujemy ich awarii!

Jaka jest, więc wytrzymałość basenów ogrodowych BestPools?

Zapewne zastanawiasz się jak długo podłuży Ci zakupiony u nas basen ogrodowy. Przy odpowiedniej konserwacji, (która nie jest czasochłonna i wymagająca) szacujemy żywotność naszych basenów nawet na około 90 lat! Oczywiście wpływ na to ma wiele różnych czynników jak choćby lokalizacja (sprzedajemy baseny w całej Europie poczynając od mroźnej północy, kończąc na gorącym południu).

Co z kolorem?

Baseny poliestrowe BestPools oferowane są w różnych kolorach. Najbardziej klasycznym błękitnym, jasnoszarym i białym kremowym. Basen polipropylenowy możesz kupić w kolorze niebieskim albo białym.

Promieniowanie słoneczne ma duży wpływ na barwę wielu przedmiotów wykonanych zarówno z materiałów naturalnych jak i syntetycznych. Często zdarza się tak, że przedmiot wystawiony na silne słońce z biegiem czasu traci swoją pierwotną barwę i płowieje. Baseny BestPools, pomimo, że są instalowane na zewnątrz są w stanie zachować swoje kolory przez cały okres użytkowania basenu. Aby wydłużyć okres, w którym basen zachowuje swoją pierwotną kolorystykę, do produkcji używamy wyłącznie bardzo dobrych, nowoczesnych materiałów i surowców. Ponadto, przez lata udoskonalaliśmy nasze procesy produkcyjne, aby dostarczyć naszym klientom produkty najwyższej jakości.

Podsumowując

Jeżeli zależy Ci na najlepszej, jakości i wytrzymałości basenu ogrodowego BestPools będzie idealnym wyborem. Poznaj naszą ofertę basenów poliestrowych i polipropylenowych. Prowadzimy sprzedaż na terenie całej Europy.