Jaki kolor basenu ogrodowego wybrać?

Podejmując decyzję o wyborze basenu ogrodowego analizujemy wiele różnych czynników. Zastanawiamy się, jaki typ basenu będzie dla nas najlepszy, jaki rozmiar wybrać, jaki basen ma mieć kształt. Ostatnim parametrem, na który nasi klienci często zwracają uwagę jest kolor basenu. Ta na pozór mało istotna cecha, może mieć w praktyce jednak dosyć spore przełożenie na to czy jesteśmy finalnie zadowoleni z zakupu.

Dlaczego kolor basenu jest ważny?

Dobierając odpowiedni do swoich preferencji kolor sprawisz, że basen będzie jeszcze lepiej komponował się z przydomową przestrzenią a przebywanie w nim stanie się jeszcze przyjemniejsze. Nawet niewielki basen wkopywany w ziemię będzie miał duży wpływ na to jak prezentuje się cały ogród. Kolor może mieć większe znaczenie niż pierwotnie zakładamy.

Wpływ koloru basenu na kolor wody

To jak postrzegamy kolor wody w basenie nie zależy tylko od jej czystości czy składu chemicznego, ale także od koloru samej niecki basenowej. Krystalicznie czysta woda będzie miała pozornie różny odcień w basenach o różnym kolorze niecki. Oczywiście warunki atmosferyczne także mają wpływ na widzialny przez nas odcień wody. W silnym słońcu woda będzie wyglądała bardziej niebiesko, niż w pochmurny dzień.

Basen ogrodowy niebieski

To najbardziej popularny kolor używany w basenach ogrodowych. Woda, która wypełnia taki basen staje się lazurowa. Jest to bardzo przyjemne dla oka jednakże wybór tego koloru powinien być uzależniony także od otoczenia, w którym basen będzie zainstalowany. Jeżeli przydomowy ogród jest bardzo zielony, mamy w nim dużo trawy, taki odcień niebieskiego może być zbyt intensywny. W takim wypadku klienci często wybierają kolor jasno niebieski albo biały.

Jeżeli chcesz kupić basen ogrodowy o kolorze niebieskim zapoznaj się z naszą ofertą basenów polipropylenowych.. Baseny takie jak np. Cyprus, Flores czy Malorka dostępne są w bardzo ładnych niebieskich odcieniach.

Kolor niebieski

To delikatniejszy wariant, który sprawia, że woda wydaje się być bardziej naturalna. Jest bardziej stonowany, co jest preferowane przez niektórych Klientów. Woda w takim basenie będzie lekko niebieskawa. Jeżeli zależy Ci na bezpiecznym i uniwersalnym rozwiązaniu rozważ właśnie basen ogrodowy o kolorze jasno niebieskim.

Jeżeli szukasz basenów ogrodowych w kolorze błękitnym sprawdź naszą ofertę basenów poliestrowych. Baseny takie jak np. Bali, Casablanca, Rodos , Santorini i wiele innych dostępne są w kolorze błękitnym. Bardzo wysoka jakość naszych basenów z włókna szklanego sprawia, że kolory utrzymują się przez wiele długich lat.Basen ogrodowy w białym kolorze

Kolor biały jest bardzo uniwersalny i minimalistyczny. Pasuje do wielu ogrodowych aranżacji, jest bezpiecznym wyborem. Woda w takim basenie wygląda naturalnie, ma delikatny błękitny odcień. Biały kolor optycznie powiększa cały basen.

Biel dobrze odbija światło, więc rozjaśnia i rozświetla całość. Firma BestPools produkuje baseny ogrodowe w kolorze białym (baseny polipropylenowe np. Milos) a także białym kremowym (baseny poliestrowe np. Tunis). Kremowy odcień bieli jest także często wybierany przez naszych Klientów. Posiada wszystkie zalety koloru białego a dodatkowo jest bardziej stonowany.Kolor szary

Różne odcienie szarości na dobre zagościły w naszych domach i mieszkaniach. Nie bez przyczyny. Szary ma wiele odcieni i dobrze komponuje się z innymi barwami. Jest bardzo uniwersalny. Basen wykopywany w kolorze szarym jest coraz częściej wybierany przez naszych klientów. Woda w takim basenie ma bardzo intensywny i błękitny kolor. Swoim wyglądem przypomina śródziemnomorskie morze. W naszej ofercie także znajdziesz baseny o kolorze szarym

Jaki kolor basenu ogrodowego wybrać?

Oferta kolorystyczna basenów BestPools jest bardzo szeroka. Kupisz u nas basen w kolorze: białym, niebieskim, błękitnym, jasno szarym i białym kremowym. Szeroka gama dostępnych kolorów sprawia, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Basen ogrodowy wkopywany to inwestycja na lata warto, więc dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Wyrób najlepszego koloru będzie zależał od naszych gustów, preferencji a także od efektu, który chcemy uzyskać.Potrzebujesz porady w doborze koloru? Skontaktuj się z nami.