Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup własnego basenu ogrodowego?

Posiadanie basenu ogrodowego bez wątpienia niesie ze sobą wiele korzyści (zobacz dlaczego warto mieć własny basen ogrodowy). Decydując się na jego zakup powinniśmy wziąć pod uwagę wiele czynników.
 1. System oczyszczania i filtracji wody
  Bardzo istotnym elementem w basenie ogrodowym jest właściwy system filtracji i oczyszczania wody. Jest to ważne do zachowania odpowiedniej higieny i zdrowia jego użytkowników. W przypadku ogólnodostępnych basenów publicznych, jakość wody nie zawsze spełnia najwyższe standardy czystości. To może przełożyć się niekorzystnie na nasze zdrowie. W przypadku własnego, prywatnego basenu ogrodowego, do którego dostęp ma tylko niewielka grupa osób takie ryzyko jest znacznie mniejsze. We własnym basenie ogrodowym możemy uniknąć tego typu nieprzyjemnych sytuacji montując podstawowy osprzęt basenowy znajdujący się w naszej ofercie, który doskonale filtruje i oczyszcza wodę.

 2. Podgrzanie wody
  Korzystanie z basenu ogrodowego nie musi skończyć się wraz z zakończeniem wakacji. W okresie jesienno-wiosennym, gdy temperatura wody jest chłodniejsza niż w lecie, wystarczy włączyć dodatkowy osprzęt basenowy, jakim jest pompa ciepła Bestpools, by cieszyć się ciepłą wodą w zbiorniku znacznie dłużej. Pompa ciepła jest także świetnym rozwiązaniem w lecie w chłodniejsze dni.

 3. Wymiary basenu
  Kupując basen ogrodowy zastanów się jaki powinien mieć kształt i rozmiar, aby najlepiej spełniał Twoje oczekiwania. Ma to także szczególne znaczenie, gdy powierzchnia działki jest nieduża albo ma określony kształt. Warto również dopasować kolor basenu do przestrzeni w naszym ogrodzie.

 4. Materiał
  Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów basenów ogrodowych. W naszej ofercie znajdziesz baseny ogrodowe wkopywane poliestrowe i polipropylenowe. Wyróżniają się one wysoką wytrzymałością i odpornością (jak np. basen Ibiza III ).

Podsumowując

Własny basen ogrodowy daje wiele korzyści. Działa prozdrowotnie, zmniejsza napięcie i stres, jest także świetnym miejscem na zabawę z rodziną i przyjaciółmi. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie basenów ogrodowych BestPools już dziś skontaktuj się z nami telefonicznie albo wyślij zapytanie. Zapraszamy serdecznie.