Montaż basenu. Zrób to sam

Samodzielny montaż basenu składa się z kilku podstawowych etapów.

Prawidłowo wykonany montaż zgodnie z poniższą instrukcją gwarantuje wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie basenu.

KROK 1 - WYKOPANIE DOŁU

Należy wyznaczyć miejsce na basen, po czym na podstawie rysunku technicznego wykopać dół o gabarytach nieco większych od wymiarów niecki basenowej (minimum 20cm więcej z każdej strony). Przy obecności wód gruntowych, glinie, terenu podmokłego należy wykonać drenaż.

montaż basenu montaż basenu montaż basenu

KROK 2 - PŁYTA POD BASEN

Na dnie wykopu należy wykonać wylewkę betonową, aby basen stał na stabilnym podłożu. Wylewka grubości około 20-25 cm, beton B25, zbrojona mata druciana do wylewek. Należy pamiętać o wypoziomowaniu płyty. Na tak przygotowanym gruncie rozkładamy styrodur grubości około 5-10 cm. Będzie to równa podstawa pod basen, a także izolacja, dzięki której unikniemy strat ciepła od płyty.

montaż basenu

KROK 3 - WSTAWIENIE BASENU

Osadzenie basenu w wykopie – niezbędne do tego będzie wynajęcie niewielkiego dźwigu lub HDS. Po wstawieniu na płytę należy dokonać ostatecznego sprawdzenia poziomów i ustawienia niecki względem ogrodu.

montaż basenu

KROK 4 - MONTAŻ ORUROWANIA

Montujemy instalację hydrauliczną basenu. Połączenie elementów modułu filtrującego z basenem.

montaż basenu

KROK 5 - OBSYPYWANIE SCHODÓW i ZEWNĘTRZNYCH ŚCIAN BASENU

Wykonanie solidnej podsypki pod schodami i na zewnątrz basenu to warunek długotrwałego korzystania z basenu. Podsypkę, czyli zaprawę z piachu i cementu o proporcjach 4:1, należy umieścić w taki sposób, aby ściany i każdy schodek były szczelnie podsypane na całej swojej powierzchni, tak aby nie było wolnej przestrzeni. Najważniejsze jest dokładne obsypanie schodów. Dopiero po tym można przejść do obsypywania zewnętrznych ścian basenu.

montaż basenu

KROK 6 - NALEWANIE WODY

Nalewamy około 20-30 cm wody do basenu. Następnie obsypujemy ściany 20-30cm podsypki. Czynności te powtarzamy na zmianę do wypełnienia basenu wodą i całkowitego obsypania basenu.

montaż basenu

KROK 7 - WYKOŃCZENIE

Brzeg i otoczenie basenu wykańczamy według własnego uznania, np. kamienie brzegowe, deska kompozytowa, płytki, kostka brukowa itp.
ŻYCZYMY UDANEGO MONTAŻU!

montaż basenu

Zdjęcia podglądowe instalacji basenu

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=1 sort_by=order order_by=desc show_search_box=0 search_box_width=180 image_column_number=4 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=280 thumb_height=210 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=1200 popup_height=800 popup_type=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=0 popup_info_always_show=0 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=https://web-dorado.com}